Liposukcja ultradźwiękowa i fala radiowa RF

Za pomocą tego zabiegu można usuwać tkankę tłuszczową z tzw. problematycznych obszarów ciała (brzucha, pośladków, ud) w sposób precyzyjny i bezpieczny. Energię ultradźwiękową kierujemy bezpośrednio na tkankę tłuszczową co powoduje jej rozbicie a uwolnione w ten sposób kwasy tłuszczowe i glicerol są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, zostają tam przetworzone i wydalone z organizmu.

Jeszcze lepszy efekt można uzyskać łącząc działanie ultradźwięków z zastosowaniem fali radiowej. Tutaj wykorzystujemy efekt podgrzania tkanki, który powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Wytworzone ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, przyspiesza metabolizm i skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej.

Ciepło wytworzone przez falę radiową powoduje w skórze skrócenie i zagęszczenie kolagenu co daje poprawę napięcia włókien kolagenowych oraz stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Poprawiając tym w znaczny sposób napięcie skóry. Podnosi poziom odżywienia skóry, jej dotlenienia oraz aktywuje metabolizm. Efektem tych działań jest świetne napięcie i jędrność cery.