Trychologia estetyczna

Pielęgnacja skóry głowy to znacznie więcej niż stosowanie szamponu i odżywki do włosów. Nagromadzone na powierzchni skóry martwe komórki naskórka i pozostałości po kosmetykach mogą zalegać, tym samym zaburzając poziom nawilżenia skóry. Z kolei odwodniona i niedotleniona skóra głowy może być przyczyną wypadania, osłabienia, ścieńczenia i pogorszenia kondycji włosów.

Podobnie jak w przypadku twarzy powinniśmy nie tylko oczyszczać skórę, ale też dbać o jej złuszczanie, regularnie wykonując peeling skóry głowy. Dzięki temu usuniemy martwe komórki naskórka i pozwolimy chłonąć substancje nawilżające. Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy może zmienić wszystko – począwszy od stanu skóry, przez mieszki włosowe, aż po końcówki włosów. Regularne złuszczanie i kuracja odżywcza za pomocą odpowiednich preparatów i zabiegów pomagają odżywiać mieszki włosowe.

Prawidłowo dobrane do pielęgnacji skóry głowy peeling, szampon, serum wzmacniające i odżywka do włosów pomagają odżywiać mieszki włosowe.

Do diagnozy skóry głowy wykorzystujemy w gabinecie mikrokamerę. Jest to metoda obrazująca stan skóry na głowie. Diagnoza taka dostarcza niezbędnych informacji i pomaga w identyfikacji różnych schorzeń, wnikliwej ocenie stanu cebulki i mieszków włosowych, gruczołów łojowych, dając możliwość dobrania indywidualnej kuracji.

Aby zapobiegać procesowi wypadania włosów, wzmocnić jak i stymulować ich odrost, stosujemy w naszym gabinecie następujące zabiegi:

1.Prądy Darsonwala – wykorzystywane w celu pobudzenia przemiany materii, wzmocnienie przepływu krwi, działają dezynfekująco i antyseptycznie. Polecane osobom z łojotokiem i włosami przetłuszczającymi się, łupieżem, wypadaniem włosów. Pobudzają porost włosów, zapobiegają ich wypadaniu.

2. Mezoterapia mikroigłowa – polega na tworzeniu mikrootworów w naskórku, którymi do mieszków włosowych dostaną się substancje aktywne podawane w trakcie zabiegu w preparatach wzmacniających włosy. Zabiegi poprawiają mikrocyrkulację w celu wzmocnienia włosów i stymulacji ich odrostu.

3. Mezoterapia igłowa – polega na dostarczeniu substancji aktywnych wgłąb skóry za pomocą mikroiniekcji. Do skóry wstrzykiwane są minerały i wyciągi roślinne oraz peptydy mające na celu powstrzymywanie wypadania włosów, pobudzenie ich wzrostu oraz poprawę kondycji włosów.

4. Karboksyterapia – polega na wprowadzeniu pod skórę określonych dawek dwutlenku węgla, który powoduje rozszerzenie drobnych naczyń, zwiększenie przepływu krwi oraz zwiększone dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych.

5. BioInfuzja tlenowa – to bezinwazyjny sposób wtłoczenia substancji aktywnych wgłąb skóry głowy za pomocą czystego tlenu pod ciśnieniem. Działanie preparatu wtłaczanego potęguje tlen pod ciśnieniem, który przyśpiesza krążenie w skórze, dotlenia macierz włosa odżywiając skórę głowy.